  • DC2DU50L
DC2DU50L
advertisement
Manufacturer No:
DC2DU50L
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-DC2DU50L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DC2DU50L
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DC2DU50L .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    50A
  • Voltage - Rated AC
    277V