  • DCE-ANT24KIT-MMCX
DCE-ANT24KIT-MMCX
advertisement
Manufacturer No:
DCE-ANT24KIT-MMCX
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-DCE-ANT24KIT-MMCX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCE-ANT24KIT-MMCX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    MMCX
  • Gain
    12dBi
  • Antenna Type
    Module
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz 2.5GHz