  • DCM3414V75H31C2C01
DCM3414V75H31C2C01
advertisement
Manufacturer No:
DCM3414V75H31C2C01
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-DCM3414V75H31C2C01
Description:
DC DC CONVERTER 48V 28V 320W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCM3414V75H31C2C01
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    VI Chip® DCM® (320W)
  • Size / Dimension
    3.38Lx1.40W x 0.37 H 85.9mmx35.5mmx9.3mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    320W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Efficiency
    91.8%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    11.43A