  • DCM3623T50T17A6T00
DCM3623T50T17A6T00
advertisement
Manufacturer No:
DCM3623T50T17A6T00
HK JDW NO:
834-DCM3623T50T17A6T00
Description:
DC DC CONVERTER 15V 160W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCM3623T50T17A6T00
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    160W
  • Efficiency
    91.4%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    30V
  • Current - Output (Max)
    10.7A
  • Length
    38.72mm
  • Width
    22.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C With Derating
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2017
  • Series
    VI Chip® DCM® (160W)
  • Size / Dimension
    1.52Lx0.90W x 0.29 H 38.7mmx22.8mmx7.3mm