  • DCM3623T75H31C2T00
DCM3623T75H31C2T00
advertisement
Manufacturer No:
DCM3623T75H31C2T00
HK JDW NO:
834-DCM3623T75H31C2T00
Description:
DC DC CONVERTER 28V 320W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCM3623T75H31C2T00
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    VI Chip® DCM® (320W)
  • Size / Dimension
    1.52Lx0.90W x 0.29 H 38.7mmx22.8mmx7.3mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    320W
  • Efficiency
    92.4%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    28V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Current - Output (Max)
    11.43A
  • Total Power Output-Max
    320W
  • Length
    38.72mm
  • Width
    22.8mm