  • DCP4N053007ID4KYSD
DCP4N053007ID4KYSD
advertisement
Manufacturer No:
DCP4N053007ID4KYSD
HK JDW NO:
864-DCP4N053007ID4KYSD
Package:
Datasheet:
Description:
30μF Film Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
DCP4N053007ID4KYSD
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    900V
  • Capacitance
    30μF
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7mOhm
  • Height
    46mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    31mm