  • DDNS10-GY
DDNS10-GY
advertisement
Manufacturer No:
DDNS10-GY
HK JDW NO:
256-DDNS10-GY
Package:
Datasheet:
DDNS10-GY
Description:
TWO LEVEL TERM BLOCK, SHORTED, 10A, GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DDNS10-GY
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DDNS10-GY.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    Screw
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    4
  • Color
    Gray
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    2; Connected
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    14-22 AWG
  • Current - UL
    10A
  • Voltage - IEC
    630V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5 ~ 1.5mm2
  • Current - IEC
    17.5A
  • Stripping Length
    6mm
  • Terminal Width
    5.1mm