  • DEA162450BT-1210A1
DEA162450BT-1210A1
advertisement
Manufacturer No:
DEA162450BT-1210A1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DEA162450BT-1210A1
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Description:
FILTER BANDPASS 2.4GHZ WLAN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DEA162450BT-1210A1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    DEA
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.65 (mm)/L0.063XB0.031XH0.026 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss (dB)
    3 dB
  • Height
    660.4μm
  • Length
    1.6mm