  • DEA162450BT-1288B1
DEA162450BT-1288B1
advertisement
Manufacturer No:
DEA162450BT-1288B1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DEA162450BT-1288B1
Package:
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Description:
Signal Conditioning BP FLTR 2.4GHz BP=1000MHz IL 1.3dB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DEA162450BT-1288B1
    Select All
  • Factory Lead Time
    56 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm