  • DEA162450BT-7219A1
DEA162450BT-7219A1
advertisement
Manufacturer No:
DEA162450BT-7219A1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-DEA162450BT-7219A1
Package:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Description:
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DEA162450BT-7219A1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DEA
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Balance
  • Insertion Loss
    1.75dB
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Length
    1.6mm
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm