  • DEA162495BT-1289A1
DEA162495BT-1289A1
advertisement
Manufacturer No:
DEA162495BT-1289A1
HK JDW NO:
769-DEA162495BT-1289A1
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Description:
Multilayer Chip FilterBPF2495MHz50Ohm-40C to 85C4-Pin0603Blister Plastic T/R
Step5Bar-code shipping tag
DEA162495BT-1289A1
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.495GHz Center
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    390MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    2dB
  • Length
    1.6mm
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm