  • DEA202450BT-7089C3
DEA202450BT-7089C3
advertisement
Manufacturer No:
DEA202450BT-7089C3
HK JDW NO:
769-DEA202450BT-7089C3
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Description:
FILTER BANDPASS WLAN&BLUETOOTH
Step5Bar-code shipping tag
DEA202450BT-7089C3
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH1.0 (mm)/L0.079XB0.049XH0.039 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss (dB)
    2.95 dB
  • Attenuation@Freq-Max
    31 dB
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
  • Number of Pins
    8
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm