  • DF13B-6P-1.25V(76)
DF13B-6P-1.25V(76)
advertisement
Manufacturer No:
DF13B-6P-1.25V(76)
HK JDW NO:
355-DF13B-6P-1.25V(76)
Package:
Description:
DF13 Series 1-Row Header Solder Brass Tube Surface Mount Gold Polyamide (PA), Nylon 6-Position Board to Cable/Wire 0.189 4.80mm Height
Quantity:
In Stock : 60
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DF13B-6P-1.25V(76)
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -35°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Number of Positions
    6
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    150V
    Male Pin
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Insulation Height
    0.189 4.80mm
  • Pitch - Mating
    0.049 1.25mm