  • DF2132RFA20V
DF2132RFA20V
advertisement
Manufacturer No:
DF2132RFA20V
HK JDW NO:
668-DF2132RFA20V
Package:
80-BQFP
Datasheet:
DF2132RFA20V
Description:
64KB 64K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2100 Series DF2132 80 Pin 20MHz 80-BQFP
Quantity:
In Stock : 168
Step5Bar-code shipping tag
DF2132RFA20V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    80-BQFP
  • Number of Pins
    80
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2100
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF2132
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    64kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    57
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4V~5.5V