  • DF2166VT33WV
DF2166VT33WV
advertisement
Manufacturer No:
DF2166VT33WV
HK JDW NO:
668-DF2166VT33WV
Package:
144-TQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2100 Series DF2166 144 Pin 33MHz 144-TQFP
Quantity:
In Stock : 12492
Step5Bar-code shipping tag
DF2166VT33WV
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    144-TQFP
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2100
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    33MHz
  • Base Part Number
    DF2166
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    106
  • RAM Size
    40K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V