  • DF2212FP24V
DF2212FP24V
advertisement
Manufacturer No:
DF2212FP24V
HK JDW NO:
668-DF2212FP24V
Package:
64-LQFP
Datasheet:
DF2212FP24V
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2212 64 Pin 24MHz 64-LQFP
Quantity:
In Stock : 146
Step5Bar-code shipping tag
DF2212FP24V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    DF2212
  • Interface
    SCI, UART, USB
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    37
  • RAM Size
    12K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V