  • DF2217CUBR24V
DF2217CUBR24V
advertisement
Manufacturer No:
DF2217CUBR24V
HK JDW NO:
668-DF2217CUBR24V
Package:
112-LFBGA
Datasheet:
Description:
64KB 64K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2217 112 Pin 24MHz 112-LFBGA
Quantity:
In Stock : 17831
Step5Bar-code shipping tag
DF2217CUBR24V
  • Package / Case
    112-LFBGA
  • Number of Pins
    112
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Published
    2008
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    DF2217
  • Interface
    SCI, UART, USB
  • Memory Size
    64kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    69
  • RAM Size
    12K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V