  • DF2238RFA13V
DF2238RFA13V
advertisement
Manufacturer No:
DF2238RFA13V
HK JDW NO:
668-DF2238RFA13V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
DF2238RFA13V
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2238 100 Pin 13MHz 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 16852
Step5Bar-code shipping tag
DF2238RFA13V
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    13MHz
  • Base Part Number
    DF2238
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    72
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.2V~3.6V