  • DF2265TE13V
DF2265TE13V
advertisement
Manufacturer No:
DF2265TE13V
HK JDW NO:
668-DF2265TE13V
Package:
100-TQFP
Datasheet:
DF2265TE13V
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2265 100 Pin 13MHz 100-TQFP
Quantity:
In Stock : 13579
Step5Bar-code shipping tag
DF2265TE13V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Published
    2006
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Frequency
    13MHz
  • Base Part Number
    DF2265
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI, UART
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    67
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V