  • DF2318VTE25IV
DF2318VTE25IV
advertisement
Manufacturer No:
DF2318VTE25IV
HK JDW NO:
668-DF2318VTE25IV
Package:
100-TQFP
Datasheet:
DF2318VTE25IV
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2318 100 Pin 25MHz 100-TQFP
Quantity:
In Stock : 13789
Step5Bar-code shipping tag
DF2318VTE25IV
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    DF2318
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    70
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V
  • Core Processor
    H8S/2000
  • Peripherals
    POR, PWM, WDT
  • Program Memory Type
    FLASH
  • Core Size
    16-Bit
  • Program Memory Size
    256KB 256K x 8
  • Connectivity
    SCI, SmartCard
  • Data Converter
    A/D 8x10b; D/A 2x8b
  • Access Time
    25 μs
  • Data Bus Width
    16b
  • Number of Timers/Counters
    8
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA