  • DF2329EVF25V
DF2329EVF25V
advertisement
Manufacturer No:
DF2329EVF25V
HK JDW NO:
668-DF2329EVF25V
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2329 128 Pin 25MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 6251
Step5Bar-code shipping tag
DF2329EVF25V
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Published
    2003
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    DF2329
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    SCI
  • Memory Size
    384kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    86
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V