  • DF2367VTE33V
DF2367VTE33V
advertisement
Manufacturer No:
DF2367VTE33V
HK JDW NO:
668-DF2367VTE33V
Package:
120-TQFP
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2367 120 Pin 33MHz 120-TQFP
Quantity:
In Stock : 7793
Step5Bar-code shipping tag
DF2367VTE33V
  • Package / Case
    120-TQFP
  • Number of Pins
    120
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    33MHz
  • Base Part Number
    DF2367
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    384kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    83
  • RAM Size
    24K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V