  • DF23C-22DP-0.5V(91)
DF23C-22DP-0.5V(91)
advertisement
Manufacturer No:
DF23C-22DP-0.5V(91)
HK JDW NO:
355-DF23C-22DP-0.5V(91)
Purchasing and Inquiry
DF23C-22DP-0.5V(91) Overview
DF23C-22DP-0.5V(91) Features
Mounting Type:Surface Mount
Max Operating temperature at -35°C
DF23C-22DP-0.5V(91) Applications
There are a lot of Hirose Electric Co Ltd DF23C-22DP-0.5V(91) Rectangular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Military Technology
  • Datacom
  • Industrial Automation
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
Step5Bar-code shipping tag
DF23C-22DP-0.5V(91)
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    22
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Total Number of Contacts
    22
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300mA
    RECTANGULAR
  • Contact Gender
    Male
  • Body Depth
    0.047 inch
  • Insulation Resistance
    500MOhm
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Insulator Color
    BLACK
  • Height Above Board
    0.047 1.20mm
  • Stack Height (Mating)
    1.5mm