  • DF2505BR26DV
DF2505BR26DV
advertisement
Manufacturer No:
DF2505BR26DV
HK JDW NO:
668-DF2505BR26DV
Package:
176-LFBGA
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2500 Series DF2505 176 Pin 26MHz 176-LFBGA
Quantity:
In Stock : 6456
Step5Bar-code shipping tag
DF2505BR26DV
  • Package / Case
    176-LFBGA
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    H8® H8S/2500
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    26MHz
  • Base Part Number
    DF2505
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    384kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    104
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V