  • DF2628FA24V
DF2628FA24V
advertisement
Manufacturer No:
DF2628FA24V
HK JDW NO:
668-DF2628FA24V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2600 Series DF2628 100 Pin 24MHz 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 13104
Step5Bar-code shipping tag
DF2628FA24V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8S/2600
  • Published
    2005
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    DF2628
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, SCI
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    59
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V