  • DF2630F20V
DF2630F20V
advertisement
Manufacturer No:
DF2630F20V
HK JDW NO:
668-DF2630F20V
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2600 Series DF2630 128 Pin 20MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 12121
Step5Bar-code shipping tag
DF2630F20V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8S/2600
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF2630
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, I2C, SCI
  • Memory Size
    384kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    72
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V