  • DF3048BVX25WV
DF3048BVX25WV
advertisement
Manufacturer No:
DF3048BVX25WV
HK JDW NO:
668-DF3048BVX25WV
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Series DF3048 25MHz 100-TQFP
Quantity:
In Stock : 2921
Step5Bar-code shipping tag
DF3048BVX25WV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8/300H
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    DF3048
  • Interface
    SCI
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    70
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V