  • DF3067RF20V
DF3067RF20V
advertisement
Manufacturer No:
DF3067RF20V
HK JDW NO:
668-DF3067RF20V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Series DF3067 100 Pin 20MHz 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 24
Step5Bar-code shipping tag
DF3067RF20V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8/300H
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF3067
  • Interface
    SCI
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    70
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V