  • DF59-22PCA
DF59-22PCA
advertisement
Manufacturer No:
DF59-22PCA
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-DF59-22PCA
Package:
Datasheet:
DF59-22PCA
Description:
CONN SSL PLUG CONT 22AWG CRIMP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DF59-22PCA
    10 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -35°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    DF59
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Contact, Plug
  • Voltage - Rated
    230V
  • Style
    Board to Cable/Wire
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    3A
  • Contact Finish
    Gold
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Connector Support Type
    CONNECTOR ACCESSORY
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG