  • DF71251AD50FPV
DF71251AD50FPV
advertisement
Manufacturer No:
DF71251AD50FPV
HK JDW NO:
668-DF71251AD50FPV
Package:
64-LQFP
Datasheet:
DF71251AD50FPV
Description:
32KB 32K x 8 FLASH SH-2 32-Bit Microcontroller SuperH® SH Tiny Series DF71251 64 Pin 50MHz 64-LQFP
Quantity:
In Stock : 10421
Step5Bar-code shipping tag
DF71251AD50FPV
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2009
  • Series
    SuperH® SH Tiny
  • Frequency
    50MHz
  • Base Part Number
    DF71251
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Memory Size
    32kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    37
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4V~5.5V