  • DFEH7030D-8R2M=P3
DFEH7030D-8R2M=P3
advertisement
Manufacturer No:
DFEH7030D-8R2M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DFEH7030D-8R2M=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
DFEH7030D-8R2M=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DFEH7030D-8R2M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DFEH7030D
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    3.1A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    78mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.2A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm