  • DFLZ180-TP
DFLZ180-TP
advertisement
Manufacturer No:
DFLZ180-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
HK JDW NO:
543-DFLZ180-TP
Package:
SOD-123F
Datasheet:
DFLZ180-TP
Description:
ZENER DIODE 400Ohm ±5% 1μA @ 130V -55°C~150°C 2 Terminations ZENER SOD-123F
Quantity:
In Stock : 1835
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DFLZ180-TP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    ZENER
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 130V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    400Ohm
  • Reference Voltage
    180V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    180V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA