  • DHD1300AMT1B
DHD1300AMT1B
advertisement
Manufacturer No:
DHD1300AMT1B
Manufacturer:
AMD
HK JDW NO:
2937-DHD1300AMT1B
Package:
Datasheet:
Description:
2.54mm 1.752.5V 32-bit Microprocessor 453-Pin 1.75V
Quantity:
In Stock : 7440
Step5Bar-code shipping tag
DHD1300AMT1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
    453
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Terminations
    453
  • ECCN Code
    3A991.A.2
  • HTS Code
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    PERPENDICULAR
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Supply Voltage
    1.75V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.8V
  • Power Supplies
    1.752.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Speed
    1300 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR
  • Supply Current-Max
    34300mA
  • Bit Size
    32
  • Frequency (Max)
    1.3GHz
  • Data Bus Width
    64b
  • Address Bus Width
    13
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
    YES
  • Format
    FLOATING POINT
  • Integrated Cache
  • Height Seated (Max)
    3.43mm
  • Length
    49.53mm