  • DISCW806M
DISCW806M
advertisement
Manufacturer No:
DISCW806M
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-DISCW806M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DISCW806M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DISCW806M.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Applications
    Bluetooth, GSM, Wi-Fi
  • Frequency Range
    806MHz~866MHz
  • RF Family/Standard
    Bluetooth, Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    836MHz
  • Height (Max)
    0.750 19.05mm