  • DK1501-7R
DK1501-7R
advertisement
Manufacturer No:
DK1501-7R
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-DK1501-7R
Quantity:
In Stock : 3647
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DK1501-7R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher K (150W)
  • Size / Dimension
    6.73Lx4.37W x 3.15 H 171.0mmx111.0mmx80.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, EN, IEC, TUV, UL
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input (Max)
    220V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    44V
  • Current - Output (Max)
    10A