  • DKIV-1-3243-16D9
DKIV-1-3243-16D9
advertisement
Manufacturer No:
DKIV-1-3243-16D9
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-DKIV-1-3243-16D9
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
DKIV-1 COMP.CHOKE THT 16A 2X0.9M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DKIV-1-3243-16D9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    SCHURTER Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Series
    DKIV-1
  • Size / Dimension
    1.669" L x 1.031" W (42.40mm x 26.20mm)
  • Approval Agency
    CSA, IEC, UL
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    5.7mOhm (Typ)
  • Current Rating (Max)
    16A
  • Voltage Rating - DC
    450V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    300/250V
  • Height (Max)
    1.772" (45.00mm)