  • DME4S47K-F
DME4S47K-F
advertisement
Manufacturer No:
DME4S47K-F
HK JDW NO:
192-DME4S47K-F
Datasheet:
DME4S47K-F
Description:
DME 0.047μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 1695
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DME4S47K-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.217W 12.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Insulation Resistance
    141mOhm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    400V
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    5.5mm