  • DMHT3006LFJ-13
DMHT3006LFJ-13
advertisement
Manufacturer No:
DMHT3006LFJ-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-DMHT3006LFJ-13
Package:
12-PowerVDFN
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DMHT3006LFJ-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-PowerVDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Power - Max
    1.3W Ta
  • FET Type
    4 N-Channel (H-Bridge)
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    10m Ω @ 10A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1171pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    13A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    17nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V