  • DMS-30PC-4/20S-24BS-I-C
DMS-30PC-4/20S-24BS-I-C
advertisement
Manufacturer No:
DMS-30PC-4/20S-24BS-I-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-DMS-30PC-4/20S-24BS-I-C
Package:
Description:
MURATA POWER SOLUTIONS DMS-30PC-4/20S-24BS-I-C.CURRENT METER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DMS-30PC-4/20S-24BS-I-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Material
    Polycarbonate
  • Weight
    0.062lb 28.12g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    DMS-30PC-4/20S
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Process Meter
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 53.80mm x 22.30mm
  • Max Supply Voltage
    26.4V
  • Min Supply Voltage
    21.6V
  • Operating Supply Current
    60mA
  • Display Type
    LED - Blue Characters
  • Input Current
    20mA
  • Number of Characters Per Row
    3.5
  • Measuring Range
    4 ~ 20mA
  • Height
    23mm
  • Length
    26mm
  • Width
    55mm
  • Display Characters - Height
    0.560 14.20mm
  • Character Height
    14.2mm