  • DO3316T-223MLD
DO3316T-223MLD
advertisement
Manufacturer No:
DO3316T-223MLD
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-DO3316T-223MLD
Package:
Datasheet:
DO3316T-223MLD
Description:
Quantity:
In Stock : 612
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DO3316T-223MLD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.7A
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    5239
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    70mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    22 µH
  • Height
    6.35mm
  • Length
    13.21mm
  • Width
    9.91mm