  • DOC052V-019.44M
DOC052V-019.44M
advertisement
Manufacturer No:
DOC052V-019.44M
HK JDW NO:
179-DOC052V-019.44M
Step5Bar-code shipping tag
DOC052V-019.44M
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DOC
  • Size / Dimension
    0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCOCXO
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    19.44MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppb
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    14.1mm x 9.1mm x 6.85mm
  • Operating Frequency
    19.44MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Control Voltage-Max
    3V
  • Control Voltage-Min
    0.3V
  • Warm-up Power
    3W
  • Input Power
    1.3W
  • Warm-up Time-Max
    1.5Minute
  • Height
    6.858mm
  • Height Seated (Max)
    0.307 7.80mm