  • DOCAT020F-010.0M
DOCAT020F-010.0M
advertisement
Manufacturer No:
DOCAT020F-010.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-DOCAT020F-010.0M
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2439
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DOCAT020F-010.0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DOCAT
  • Size / Dimension
    0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    OCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm