  • DOT050V-012.8M
DOT050V-012.8M
advertisement
Manufacturer No:
DOT050V-012.8M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-DOT050V-012.8M
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DOT050V-012.8M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    DOT050V
  • Size / Dimension
    0.550Lx0.355W 13.97mmx9.02mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCTCXO
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    13.6mm x 9.15mm x 6.86mm
  • Operating Frequency
    12.8MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    10mA
  • Control Voltage-Max
    3V
  • Control Voltage-Min
    0.3V
  • Height
    6.858mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.86mm