  • DP-241-4-20L
DP-241-4-20L
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-4-20L
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-DP-241-4-20L
Package:
Datasheet:
DP-241-4-20L
Description:
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-4-20L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.44lb 199.58g
  • Published
    2009
  • Series
    Two-4-One™
  • Size / Dimension
    60.30mm Lx33.30mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Laminated Core
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Max Output Current
    300mA
  • Current - Output (Max)
    300mA
  • Power - Max
    6VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    Yes
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    20V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • Height Seated (Max)
    36.20mm
  • Length
    60.3mm
  • Width
    33.3mm