  • DP-241-6-10
DP-241-6-10
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-6-10
HK JDW NO:
728-DP-241-6-10
Package:
Datasheet:
DP-241-6-10
Description:
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-6-10
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Size / Dimension
    82.60mm Lx44.30mm W
  • Pbfree Code
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • Additional Feature
    TWO-4-ONE, HIGH ISOLATION
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Number of Contacts
    5
  • Physical Dimension
    82.6mm X 42.8mm X 49.2mm
  • Max Output Current
    3A
  • Output Power
    30W
  • Power - Max
    30VA
  • Output Voltage 1
    10V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    10V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • VA Rating
    30 VA
  • Height
    49.2mm
  • Height Seated (Max)
    49.80mm
  • Length
    82.6mm
  • Width
    42.8mm