  • DP-241-7-36L
DP-241-7-36L
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-7-36L
HK JDW NO:
728-DP-241-7-36L
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-7-36L
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Size / Dimension
    93.70mm Lx49.20mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    56W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Max Output Current
    1.5A
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Power - Max
    56VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    36V
  • Height Seated (Max)
    57.80mm
  • Length
    93.7mm
  • Width
    49.2mm