  • DP-241-8-36L
DP-241-8-36L
advertisement
Manufacturer No:
DP-241-8-36L
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-DP-241-8-36L
Description:
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP-241-8-36L
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Series
    Two-4-One™
  • Size / Dimension
    102.40mm Lx58.50mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Max Output Current
    2.8A
  • Current - Output (Max)
    2.8A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    36V
  • Height Seated (Max)
    67.70mm
  • Length
    102.4mm
  • Width
    58.5mm