  • DPAN02A-15
DPAN02A-15
advertisement
Manufacturer No:
DPAN02A-15
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-DPAN02A-15
Package:
8-SIP Module, 7 Leads
Datasheet:
DPAN02A-15
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPAN02A-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C With Derating
  • Series
    DPAN02 (2W)
  • Size / Dimension
    0.86Lx0.36W x 0.44 H 21.8mmx9.2mmx11.1mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    67mA 67mA