  • DPC-120-35
DPC-120-35
advertisement
Manufacturer No:
DPC-120-35
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-DPC-120-35
Package:
Datasheet:
DPC-120-35
Description:
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-120-35
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.313lb 141.97g
  • Series
    DPC
  • Size / Dimension
    41.30mm Lx31.80mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Power Dissipation
    4.4W
  • Max Output Current
    35mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 70mA Series 35mA
  • Output Power
    4.4W
  • Power - Max
    4.4VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 60V Series 120V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height
    34.9mm
  • Height Seated (Max)
    34.92mm
  • Length
    41.3mm
  • Width
    31.8mm