  • DPC-24-450
DPC-24-450
advertisement
Manufacturer No:
DPC-24-450
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-DPC-24-450
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-24-450
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.563lb 255.37g
  • Series
    DPC
  • Size / Dimension
    47.60mm Lx36.50mm W
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Frequency
    500Hz
    UL; CSA
  • Number of Contacts
    8
  • Max Output Current
    450mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 900mA Series 450mA
  • Output Power
    10W
  • Power - Max
    10VA
  • Output Voltage 1
    12V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Output Voltage 2
    12V
  • VA Rating
    10 VA
  • Height
    41.3mm
  • Height Seated (Max)
    41.27mm
  • Length
    47.6mm
  • Width
    36.5mm